Baird Bears

2017 Class 2A (11M)  Division 2 - District 6
 

2018 Schedule
WKTeamSCTeamSC  
8/31 P@Bairdv303San Angelo Grape Cry0
9/7 #@Menardv40PBairdv18
9/14 P@Bairda48LIrion Countyd7
9/21 PBairdv25x@Miles813
10/5 P@Bairda487Robyd7
10/12 L@Albanya48PBairdv12D
10/19 7@Cross Plainsv25PBairdf6D
10/26 xHamlinv62P@Bairdy0D
11/2 L@Roscoev62PBairds14D
11/9 P@Bairdy0xHaskelly0D
2017 Schedules Provided by PigskinPrep.com
2018 Schedule
DateOpponentScore 
8/31 San Angelo Grape CrW30-0
9/7 @MenardL18-40
9/14 Irion CountyW48-7
9/21 @MilesW25-13
10/5 RobyW48-7
10/12 @AlbanyL12-48D
10/19 @Cross PlainsL6-25D
10/26 HamlinL0-62D
11/2 @RoscoeL14-62D
11/9 HaskellW0-0D
2017 Schedules Provided by PigskinPrep.com

View Previous Seasons
No Data
 
Vs All Opponents (See Common Only)
Click on teams to see side-by-side scores.
Abilene Cooper (0-1)
Abilene High JV (0-1)
Abilene JV (1-2)
Abilene Soph (1-0)
Abilene Wind HS (0-0)
Abilene Wylie (8-3-1)
Albany (12-46-1)
Albany JV (1-0)
Anson (5-7-1)
Archer City (2-1)
Aspermont (6-2)
Baird (0-0)
Ballinger (0-1)
Bangs (9-4-1)
Blanket (2-0)
Bronte (4-4)
Bryson (0-1)
bye (0-0)
Caddo (4-0)
Carbon (7-0)
Chico (0-1)
Christoval (1-1)
Cisco (3-8-1)
Claude (1-0)
Clyde (30-16)
Coleman (0-3)
Colorado City (1-1)
Crawford (0-1-1)
Cross Plains (52-29-1)
Decatur (1-0)
DeLeon (2-12)
Dublin (0-6)
Early (0-5-1)
Eastland (4-10)
Eden (4-2)
Electra (0-1)
Evant (7-1)
Forsan (1-1)
Gatesville State School (1-0)
Glen Rose (0-2)
Goldthwaite (1-5)
Gorman (30-5-3)
Hamlin (2-14)
Haskell (2-7-1)
Hawley (22-3-1)
Hermleigh (0-1)
Hobbs (1-0)
Iraan (0-1)
Irion County (2-1)
Jarrell (0-1)
Knox City (1-3)
Leakey (2-0)
Lindsay (0-1)
Lockett (1-0)
Lometa (4-0)
Loraine (4-0)
Lubbock Christian (1-3)
Masonic Home (1-1)
May (12-1-2)
Melvin (0-1)
Menard (3-8)
Meridian (1-3)
Merkel (12-16-1)
Miles (11-3)
Moran (19-7)
Mount Enterprise (0-1)
Munday (0-3-1)
Newcastle (0-1)
Olden (2-0)
Olney (2-0)
Open (0-0)
Paducah (1-1)
Perrin-Whitt (3-0)
Petrolia (0-0)
Pioneer (1-1)
Plains (0-1)
Putnam (13-2)
Ranger (15-9-1)
Rising Star (25-7-2)
Robert Lee (2-4)
Roby (8-10-1)
Rochelle (2-0)
Rochester (1-0-1)
Rocksprings (1-0)
Roscoe (15-20-1)
Roscoe (0-1)
Rotan (13-14)
Rule (4-1)
San Angelo Grape Cr (1-0)
Santa Anna (25-9-1)
Santo (7-2)
Snyder (3-0)
South Taylor (6-2)
Spur (0-1)
Stamford (0-5-1)
Sterling City (1-1)
Strawn (14-1-1)
Sweetwater (0-2)
Throckmorton (9-6)
Tolar (7-3)
Trent (4-1)
Tuscola Jim Ned (15-10)
Valley (1-0)
Valley Mills (0-2)
Williams (2-0)
Windthorst (0-1)
Wink (0-1)
Winters (4-9)
Wolfe City (1-1)
Woodson (6-0)
Vs All Opponents (See Common Only)
Click on teams to see side-by-side scores.
Abilene Cooper (0-1)
Abilene High JV (0-1)
Abilene JV (1-2)
Abilene Soph (1-0)
Abilene Wind HS (0-0)
Abilene Wylie (8-3-1)
Albany (12-46-1)
Albany JV (1-0)
Anson (5-7-1)
Archer City (2-1)
Aspermont (6-2)
Baird (0-0)
Ballinger (0-1)
Bangs (9-4-1)
Blanket (2-0)
Bronte (4-4)
Bryson (0-1)
bye (0-0)
Caddo (4-0)
Carbon (7-0)
Chico (0-1)
Christoval (1-1)
Cisco (3-8-1)
Claude (1-0)
Clyde (30-16)
Coleman (0-3)
Colorado City (1-1)
Crawford (0-1-1)
Cross Plains (52-29-1)
Decatur (1-0)
DeLeon (2-12)
Dublin (0-6)
Early (0-5-1)
Eastland (4-10)
Eden (4-2)
Electra (0-1)
Evant (7-1)
Forsan (1-1)
Gatesville State School (1-0)
Glen Rose (0-2)
Goldthwaite (1-5)
Gorman (30-5-3)
Hamlin (2-14)
Haskell (2-7-1)
Hawley (22-3-1)
Hermleigh (0-1)
Hobbs (1-0)
Iraan (0-1)
Irion County (2-1)
Jarrell (0-1)
Knox City (1-3)
Leakey (2-0)
Lindsay (0-1)
Lockett (1-0)
Lometa (4-0)
Loraine (4-0)
Lubbock Christian (1-3)
Masonic Home (1-1)
May (12-1-2)
Melvin (0-1)
Menard (3-8)
Meridian (1-3)
Merkel (12-16-1)
Miles (11-3)
Moran (19-7)
Mount Enterprise (0-1)
Munday (0-3-1)
Newcastle (0-1)
Olden (2-0)
Olney (2-0)
Open (0-0)
Paducah (1-1)
Perrin-Whitt (3-0)
Petrolia (0-0)
Pioneer (1-1)
Plains (0-1)
Putnam (13-2)
Ranger (15-9-1)
Rising Star (25-7-2)
Robert Lee (2-4)
Roby (8-10-1)
Rochelle (2-0)
Rochester (1-0-1)
Rocksprings (1-0)
Roscoe (15-20-1)
Roscoe (0-1)
Rotan (13-14)
Rule (4-1)
San Angelo Grape Cr (1-0)
Santa Anna (25-9-1)
Santo (7-2)
Snyder (3-0)
South Taylor (6-2)
Spur (0-1)
Stamford (0-5-1)
Sterling City (1-1)
Strawn (14-1-1)
Sweetwater (0-2)
Throckmorton (9-6)
Tolar (7-3)
Trent (4-1)
Tuscola Jim Ned (15-10)
Valley (1-0)
Valley Mills (0-2)
Williams (2-0)
Windthorst (0-1)
Wink (0-1)
Winters (4-9)
Wolfe City (1-1)
Woodson (6-0)
View Previous Seasons
No Data