Week 15 Schedule

Weekly Navigation
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11  
Playoff Navigation
12 - 13 - 14 - 15 - 16
 
THURSDAY  |  FRIDAY  |  SATURDAY

Thursday 12/7
2A
Mart 47 - Crawford 6
     @Waco ISD 7:30 PM

Tenaha 59 - Timpson 0
     @Carthage 7:00 PM



Friday 12/8
5A
Angleton 41 - Richmond Foster 10
     @Houston NRG 7:30 PM

Highland Park 37 - Mansfield Lake Ridge 35
     @AT&T 7:30 PM

Manvel 49 - Temple 34
     @PV A&M 7:30 PM

4A
Carthage 35 - Henderson 0
     @Nac Bryce 7:30 PM

Graham 69 - Bushland 41
     @Lowrey 7:00 PM

Kennedale 63 - Kaufman 36
     @Frisco Ford 7:30 PM

Pleasant Grove 55 - Melissa 14
     @Paris Wildcat 7:00 PM

Stephenville 31 - WF Hirschi 21
     @FW Rangers 7:00 PM

4A (Cont)
Waco La Vega 28 - Liberty Hill 18
     @Killeen Buckley 7:30 PM

West Orange-Stark 14 - Salado 0
     @Katy Legacy 7:00 PM

Wimberley 44 - Cuero 36
     @Bastrop Mem 7:30 PM

3A
Boling 35 - Lexington 21
     @Brenham 7:30 PM

Brock 34 - Comanche 7
     @Shotwell 7:30 PM

Canadian 35 - Childress 20
     @Amarillo Bivins 7:00 PM

Gunter 62 - New Diana 13
     @Royse City 7:30 PM

Kemp 13 - Grandview 10
     @Midlothian ISD 7:30 PM

3A (Cont)
Newton 45 - Waskom 6
     @Lufkin Martin 7:30 PM

Rockdale 42 - Teague 20
     @Waco ISD 7:30 PM

2A
Burton 69 - Falls City 45
     @SM Bobcat 7:00 PM

Muenster 28 - Albany 12
     @Iowa Park 7:00 PM

Refugio 38 - Mason 14
     @Alamodome 7:30 PM

San Augustine 50 - Centerville 14
     @Pal Wildcat 7:30 PM

Stratford 61 - Panhandle 7
     @Dumas 7:00 PM

Wellington 33 - Clarendon 0
     @Childress 7:00 PM

1A
Balmorhea 96 - Valley 66
     @Sterling City 7:30 PM

Strawn 102 - Milford 71
     @Springtown 7:30 PM



Saturday 12/9
6A
- Pflug Hendrickson
     @Pflugerville 5:00 PM

Austin Westlake -
     @Alamodome 8:00 PM

Cypress Fairbanks -
     @Cypress FCU 1:00 PM

Euless Trinity - Allen
     @Apogee 1:00 PM

Katy - GP North Shore
     @Houston NRG 2:00 PM

Lake Travis - SA O'Connor
     @Alamodome 4:00 PM

Longview - Lufkin
     @Nac Bryce 1:00 PM

Southlake Carroll - Waco Midway
     @Waco McLane 6:00 PM

5A
Austin McCallum - Calallen
     @Alamodome 12:00 PM

Denton Ryan - Lubbock Coronado
     @Abi Wildcat 2:00 PM

FB Marshall - College Station
     @Waller 1:00 PM

Frisco Lone Star - Mansfield Legacy
     @Dallas Ford 2:00 PM

NRH Richland - Aledo
     @Frisco Ford 2:00 PM

3A
Yoakum - Goliad
     @Royal 6:00 PM

1A
Happy - Borden County
     @Levelland 4:00 PM

Jonesboro - Tioga
     @Springtown 5:00 PM